Oscar Otomatik Kapı Sistemlerine Hoş Geldiniz!

Teknik Destek

Ücretsiz Keşif

İstanbul/Türkiye

Mimarsinan Mah. İbrahim Sok. No:31 Ataşehir/İstanbul

E-Mail

info@oscarotomatikkapi.com

Mantar bariyer (bollards) yoğun güvenlik gerektiren yerlerde kullanımı montajı kolay bir o kadarda sağlam yapısı ile şehrin trafik akışının yoğun olduğu yerlerde yaya trafiğini aksatmayacak araç trafiğini en­gelleyecek şekilde tasarlanır.
St 37 Isıl işlem görmüş karbon çeliğinden imal edilerek mantar bariyer yüzeyi 50 mikron sert krom ile kablanmış diğer kısımlar ise statik boya ile boyanır. Mantarbariyerin bütün bağlantı aparatları ve vidaları er 304 paslanmaz kullanılarak oksitlenme ve krozyona karşı korunur.
Mantar bariyer (bollards)’in zemin asvalt ile hareketli silindir bileşeni sert alüminyum döküm den işlenerek yataklanmış ve yüzeye yakın kısmı toz keçesi ile sızdırmazlık sağlanmıştır.
Mantar bariyer (bollards)’in asvalt ile yataklama alüminyumun arasına 100 vvatlık termostatik ısıtıcı opsiyonel olarak konmakta ve soğuk hav­alarda sistemin ağar kış şartlarındada sorunsuz çalışması sağlanmıştır.

PNÖMATİK VE HİDROLİK MANTAR BARİYER

 

Mantar bariyer (bollards) isteğe bağlı olarak bariyer yüzeyi statik boya ile boyana bilmektedir mantar bariyerin dış yüzeyinde kullanılan statik boyada epoksi polyester kullanılmamaktadır bu şekilde güneşin kavu­rucu scaklıgı ve uv ışınlarından etkilenmemektedir.

 

MANTARBARIYER BOLLARDS KYSP Markası şartnamesi ve standartları dışında isteğe ve talebe bağlı kurumların oluşturacağı şartname doğrultusunda üretilebilmektedir.
Tüm sistem isteğe bağlı olarak tek merkezde kontrol edilebilir, gurup mantar bariyer montajlarında 2-10 adet mantar bariyer tek merkezden senkronize birşekilde çalıştırabilmekte ve hiçbir sorun arzetmemekte-dir ayrıca kurum ve kuruluşlarda personel kartlı geçişlerinde akses sistem uygulamalarında sistemin online ana merkez bilgisayarı ile veri alış verişi sağlanmaktadır sistemin kontrolünde kullanılan PLC Locik yazılım akıllı role sayesinde sistemin kendi içerisinde meydana gelebil­ecek aksaklıklarve arızalı birimleri data verileri ile merkez bilgisayara aktarılmaktadır böylelikle sistem içerisinde oluşan arızalar anında bi-linerk müdahale edilebilir.
PNOMATİK VE HİDROLİK MANTAR BARİYER TEKNİK ÖZELLİKLER

Mantar bariyer (bollards) yoğun güvenlik gerektiren yerlerde ve bireysel otoparklar­da, kontrollü araç giriş çıkışlarında, araç girişine izin verilmeyen yerlerde kullanılır.
Mantar bariyer (bollards) standart kasa ölçüleri 273x5x800 mm boyutlarında ST 37 çelikten imal edilir. Kasanın içi ve dışı elektro galvaniz kaplama yapılarak statik fırın boya uygulanır.
Mantar bariyer (bollards) yatak parçası 400x20x200 mm boyutlarında sertleştirilmiş alüminyumdan imal edilir ve işlenerek fiber yataklar ile toz keçesi takılır. Böylelikle mantar bariyerin hem sızdırmazlığı sağlanır hemde sürtünmesi önlenir.
Mantar bariyer (bollards) yatak parçası 2 adet 30×2,5 mm fiber çemberle yatakla-narak mantar bariyerin hareketli silindiri diğer metaller ile sürtünmesi önlenmiştir.
Mantar bariyer (bollards) hareketli sitindir 210x10x700 mm çapında dikişsiz çekme çelikten imal edilir, honlama yapılır, taşlanır ve dışı 50 mikron krom kaplanır. İçine statik boya uygulanır (RAL 9006).
Mantar bariyer (bollards) hareketli silindir üzerine 210×40 mm ebadında polyemid kapak konulacaktır. Polyemid kapak 2 adet paslanmaz vida ile hareketli silindire tespit edilir.
Mantar bariyer (bollards) polyemit kapak içerisine işlenmiş güneş enerjisi ile çalışan solar panel yerleştirilir.Böylelikle mantar bariyer geceleride farkedilerek olası kazalar önlenir.
OTOMASYON TEKNİK ÖZELLİKLERİ
 
PNÖMATİK
HİDROLİK
 
MOTOR
220V 50-60 Hz 1,5 KW 1500 d/d
380V 50-60 Hz 2,2 KW 1500 d/d
KOMPRESÖR
100 Lt 8 bar
30 Lt 50 bar
ÇALIŞMA SICAKLIĞI
-20+60°C
-20 +60 °C
ÇALIŞMA SIKLIĞI
Devamlı
Devamlı
KONTROL
Mikroislemci – PLC – LOGIC
Mikroişlernci – PLC – LOGIC
EMNİYET
Enferuj sensör (fotosel) Loop sensör
Enferuj sensör (fotosel) Loop sensör
AKSES
Uzaktan kurnanda – Buton – KGS
Uzaktan kumanda – Buton – KGS
KORUMA
TP 61
D? 67
TAHRİK GRUBU
8 bar Hava
50 bar Hidrolik
MANUEL KULLANIM
Hava rezervi tank – Buton