Oscar Otomatik Kapı Sistemlerine Hoş Geldiniz!

Teknik Destek

Ücretsiz Keşif

İstanbul/Türkiye

Mimarsinan Mah. İbrahim Sok. No:31 Ataşehir/İstanbul

E-Mail

info@oscarotomatikkapi.com

Çeşitli mimari tasarımlara uygun olarak imal edilebilen, kapı yanlarında bulunan raylar sayesinde yukarıda rulo halinde sarılarak açılan kapılardır. Müstakil konutların kapalı garaj girişlerinde, apartmanların ve sitelerin kapalı otopark girişlerinde tercih edilmektedir. Stor kapılar olarak da adlandırılmaktadırlar.

Sarmal garaj kapısı sistemleri farklı renk ve malzeme alternatifleri ile değişik beğenilere göre hazırlanabilir. Kapının rulo halinde yukarda toplaması yerden tasarruf edilmesini sağlar. Sistem genelde motorlu olarak uygulanır.

Detaylı bilgi >>>

• Kapı lamelleri; alüminyum poliüretanlı, çelik poliüretanlı, alüminyum çekme veya galvanize çelik olarak seçilebilir. Tamamen kapalı ya da delikli olarak kullanılabilir.
• Alüminyum kapı lamelleri, alüminyum levhanın Rool-forming teknolojisi ile bükülmesi esnasında içerisine uygun yoğunlukta poliüretan dolgu enjekte edilmesi sayesinde oluşturulur.
• Kapının oluşturduğu rulo dıştan orijinal alüminyum kutusuna toplanabildiği gibi içten asma tavan altında hazırlanan detaya gizlenerek de uygulanabilir.
• Kapı profillerinin içinde hareket ettiği alüminyum yan raylar, profillerin temas ettiği yüzeylerin lastik ve kıl fitillerle desteklenmesiyle metaller arası sürtünme engellenerek sessiz çalışma sağlanır. İç yüzeye toz ve rüzgar girişi büyük ölçüde kısıtlanır.
• Kapı profilinin en alt sırasına takılan etek profilinin alt lastiği, toz ve rüzgar girişini engellerken, zemine yumuşak ve sessiz inmesini sağlar.
• Profiller tırnaklar sayesinde birbirlerine kilitlenirler ve yana kaymalarına engel olmak için profil başlarına sert plastikten imal edilen tapalar perçinlenir.
• Enerjinin kesilmesi durumunda, kapı redüktör yardımı ile manuel olarak açılabilir veya kapatılabilir. Bu esnada elektrik gelse dahi öncelik redüktörde olduğu için kullanıcı adına risk teşkil etmez.
• İsteğe bağlı olarak uzaktan kumandalı, dışarıdan anahtar şalterli veya başka giriş varsa içeriden açma butonlu olarak uygulanabilir.
• Orijinal askı kilitleri kullanılarak kapının aşağıdan zorlanarak açılması riski de ortadan kaldırılır.