Oscar Otomatik Kapı Sistemlerine Hoş Geldiniz!

Teknik Destek

Ücretsiz Keşif

İstanbul/Türkiye

Mimarsinan Mah. İbrahim Sok. No:31 Ataşehir/İstanbul

E-Mail

info@oscarotomatikkapi.com

Tesislerde iki bölümü birbirinden ayıran ve ayrılmış alanlar arasında yangını sertifikalandığı  süre içerisinde hapsederek yayılımını durdurmak amacıyla kullanılan sistemlerdir. Ortam sıcaklığının yangın başlangıç ısısı olan 74 °C’ye ulaştığı an fusible link (eriyen lehim) veya motor yardımyla kapanarak ısı, alev, ve dumanın yayılmasını önler.

 

Yangın dayanımı:

Tüm dünyada kabul gören bağımsız kuruluşlar olan UL (Underwriters Laboratories) ve FM (Factory Mutual) tarfından ASTM E – 152 göre denenmiş ve Underwriters Laboratories 4 saat, 3 saat ve 1 1/2 saat, Factory Mutual 3 saat ve 1 1/2 saat. Yangın mukavemeti için sertifikalandırılmıştır.

 

Yangın Kapıları Standartları:

FM standard 4100 (1990), ANSI A2 2, ANSI/ASTM A526, ASTM A229, ASTM A480, ASTM A525, ASTM E152, NFPA 252, ULC-5104, UL-10b, NFPA 80, ANSI/UL 325, NEMA 250, NEMA ICS 2, NEMA MGI

 

Kılavuzlar :

NFPA standartlarına göre çelik dübel ile duvar arkasına monte edilecektir.

 

Profiller ve Boyut:

Sarmal Yangın Kapıları , galvaniz çelik veya paslanmaz çelik olarak azami 12200 mm.(W) x 7722 mm.(H) geçişler için üretilmektedir.

 

Çalışma :

Kapı ağırlığına göre seçilmiş elektrik motoru, ½ HP veya 1 HP.

 

 

Gerilim Yayı :

Karşı ağırlık sağlayan helisel gerilim yayı. 20,000 açma-kapama ömürlü yay grubu.

 

Güvenlik :

Pnömatik alt güvenlik sistemi. Kapı kapanırken bir engele çarpması halinde durur ve yukarı açılır. Kapı altındaki havalı lastik fitil standart olarak sunulur. Bu güvenlik sistemi ile birlikte, kapının geri döndüğünde motora ani yük binmesini önlemek için GERİ DÖNÜŞ GECİKME RÖLESİ standart olarak sunulur.

 

Performans:

Aynı zamanda günlük trafik için servis kapısı olarak da kullanılabilir.

 

Yangın Kapıları Opsiyonları:

Sarmal Yangın Kapıları yüksek ısıya hassas “ fusible link ” vasıtası ile devreye giren mekanik sistemde çalıştırılabildiği gibi , kullanıldığı binanın merkezi yangın sisteminden aldığı ikaz ile – uygulanacak çeşitli tipde FIRE SENTNEL üzerinden – otomatik olarak devreye sokulabilir