Oscar Otomatik Kapı Sistemlerine Hoş Geldiniz!

Teknik Destek

Ücretsiz Keşif

İstanbul/Türkiye

Mimarsinan Mah. İbrahim Sok. No:31 Ataşehir/İstanbul

E-Mail

info@oscarotomatikkapi.com

Yangın kapıları okullar, hastaneler, alışveriş merkezleri, endüstriyel tesisler, tiyatro sinema gibi gösterim salonları, fuar toplantı kongre gibi toplanma amaçlı binalar, iş merkezleri ve konutlarda kullanılmaktadır. Sahip olduğu yangın dayanımı, duman ve alev geçirmezlik özelliği, dışarıdan kilitli olsa bile içeriden sürekli çıkış imkanı veren panik bar sistemi sayesinde yangın vb durumlarda hızlı ve güvenli tahliye imkanı sağlar.

    Kapılar yer aldığı mekanın kullanıcı sayısı göz önünde bulundurularak tek kanatlı veya çift kanatlı olarak imal edilmektedir. Çift kanat kapılarda kapıların doğru sırayla kapanması için sıralayıcı kullanılması gerekmektedir.

Kapı Kasası

Kasalar 2mm A1 kalite DKP sacdan preslerde özel olarak şekillendirilmiştir. Kasalar standart olarak yarım kasa imal edilmekte müşteri talebi doğrultusunda ikinci pervaz duvar kalınlığına uygun olarak imal edilmektedir. Kapılarımızda yaylı menteşe kullanılmaktadır. Kasada soğuk duman fitili olarak EPDM fitil ve sıcak duman fitili olarak ise intumesan fitil kullanılmaktadır. İntumesan fitil yangın anında ısı etkisiyle genleşerek kanat ile kasa arasındaki boşlukları kapatarak duman ve ısı geçişini engeller.

Kapı Kanadı

Yangın kapısı kanatları 1mm A1 kalite DKP sacdan üretilmektedir. Kanat içerisinde kapının taşıyıcılığını sağlamak ve yangın anında deformasyonu engelleyerek alev geçişine engel olmak için özel büküm takviye profilleri kullanılmaktadır. Kanat içerisinde kapının yangın sınıfına uygun özel izolasyon malzemeleri kullanılmaktadır. Kapı hem görsellik hem de dış etkenlere karşı yüksek koruma sağlamak için epoksi polyester toz boya ile boyanmaktadır. Standart renk RAL 7032’dir.
Diğer RAL kodları ücret farkı alınarak boyanmaktadır.

Yangın Kapısı Modelleri

Standart Yangın Kapıları :  Kasa 2mm, kanat 1mm DKP veya galvaniz sacdan üretilmektedir. Kullanım amacına göre panik barlı veya yangın dayanımlı kol ve kilit ile kullanılmaktadır. Boşluk ölçüsüne göre tek veya çift kanatlı olarak üretilmektedir. 

Camlı Yangın Kapıları :  Camlı yangın kapılarında 30, 60, 90 ve 120 dakika yangın dayanımlı kullanılmaktadır. Standart cam ebatları 30x40cm ve 40x60mm’dir.

Paslanmaz Yangın Kapıları : Paslanmaz yangın kapıları ANSI304 kalite paslanmaz levhalardan üretilmektedir. Kasada 2mm, kanatta 1mm sac kullanılmaktadır. Paslanmaz yangın kapılarında kullanılan menteşeler 3mm paslanmaz sacdan preste şekillendirilerek imal edilmektedir. Prestijli mekanlar için estetik bir görünüm sağlar.

Sistem Odası Kapıları : Sistem odalarında kullanılmak üzere yangın dayanımının yanı sıra otomasyon sistemlerine uygun aksesuarlarla donatılmıştır

 PADILLA YANGIN KAPILARI

 • UNI 9723, CSI / CERT Sertifikası, CE Sertifikasına sahiptir.

 • Tek veya çift kanatlı olarak 60 ve 120 dakika yangına dayanıklı olarak üretilir.
  60 dakika için Kanat kalınlığı: 54 mm, Kanat ağırlığı: 27 kg/m2
  120 dakika için Kanat kalınlığı: 64 mm, Kanat ağırlığı: 37,7 kg/m2

 • Yarım kasa, epoksi kaplama 1.5 mm kalınlığında yüksek dayanımlı çelikten imaldir.

 • Kapı yangın anında şişen sıcak duman fitili ve soğuk duman fitili ile donatılmıştır. 

 • Kapı kanadı 0.8 mm et kalınlığında galvanizli çelik plakadan imal edilmiştir. Kapı kanadı dışarıdan levye ile açılmayı engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.

 • Yalıtım malzemesi 150-180 kg/m3 yoğunluklu taş yünüdür. Isı ve ses yalıtımı sağlar.

 • DIN sertifikalı, kanat başına 2 adet menteşe bulunur. Menteşelerden bir tanesi kendiliğinden kapanmayı sağlamak üzere yaylı olup diğeri bilyeli rulmanlıdır.

 • Standart olarak DIN standartlarına göre monte edilmiş kilit, silindirik anahtar ve yangına dayanıklı siyah renkli kapı kolu bulunmaktadır. Kaçış amaçlı kapılarda panik bar ilave edilmektedir.

 • Kapıda  yangın sertifikalı, yangına bir-iki saat dayanıklı cam kullanılabilmektedir.

 • Kapılarda standart renk RAL 7035 olup, diğer RAL kodlarında boya ve ahşap veya paslanmaz görünümlü pvc kaplama seçenekleri mevcuttur.